Acentalarımız
ak yatirim

ak yatırım

ak yatırım
GÖNDER

Kurumsal Satış ve Trading

Yurtdışı Kurumsal Satış

Ak Yatırım, güçlü araştırma kapasitesi, hızlı emir uygulaması ve yüksek etik standartlarıyla yurtdışı kurumsal yatırımcıların tercih ettiği bir partnerdir.

Ak Yatırım Kurumsal Satış Departmanı, tanınmış markası, güçlü araştırma desteği ve kurumsal müşterilerinin farklı ihtiyaçlarını anlayan, müşteri odaklı, yüksek nitelikli ekibiyle kurumsal yatırımcıların güvenini kazanmıştır.

Ak Yatırım, Ingiltere, Kıta Avrupası, ABD, Orta Doğu ve Uzak Doğu’ya uzanan çok geniş bir alandaki kurumsal müşterilerine hizmet vermektedir.

Trading

Ak Yatırım, müşteri istek ve ihtiyaçlarına, uluslararası standartlardaki, verimliliği en yüksek seviyeye taşıyan uygulamaları ve profesyonel hizmetleri ile fark yaratarak karşılık vermektedir.

Ak Yatırım, müşterilerine en verimli servisi sağlayabilmek için FIX bağlantısı, Kolokasyon ve DMA hizmetleri de sunmaktadır. Fidessa, Bloomberg, Autex gibi en yaygın servis sağlayıcılarla bağlantısı olduğu gibi, gerektiğinde müşterilere direkt bağlantı imkânı da sağlamaktadır.

Günümüzde elektronik işlemler tüm dünyada yükselen bir trend haline gelmiştir. Ak Yatırım da işlem yapma çeşitliliğini aşağıdaki imkânları sunarak sürekli olarak güncellemektedir:

  • Pay senedi ve VOİP işlemleri için DMA
  • Algorithmic Trading (TWAP, VWAP, Kapanış emirleri, Hacme dayalı işlemler vb.)
  • Basket Trading

Ak Yatırım, BIST müşterilerine algoritmik trading yapma imkanı sağlayan ilk yerli aracı kurumdur. Ak Yatırım’ın oluşturduğu algoritmalar sayesinde müşteri emirleri yerel piyasa dinamiklerini de göz önünde bulundurarak TWAP, VWAP, MOC, MOO ya da hacme dayalı işlemler seçeneklerinde gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca algoritmik trading imkânı DMA olarak da sunulmaktadır. Pay senedi işlemlerine ek olarak Ak Yatırım, vadeli işlemlerde de hizmet vermektedir. Bu servis deneyimli trader’lar tarafından gerçekleştirilebileceği gibi, DMA olarak da sağlanmaktadır.

ak